Blogi

Przemyślenia v1

No tak, po bardzo długiej nieobecności postanowiłem coś dopisać. Pozmieniało się trochę firma zaopatrzyła się w nowy sprzęt (o tym w innych wpisach) i mam nadzieję rozpoczęcie świadczenia nowego rodzaju usług. Niestety dla nie których zmieniam odrobine kierunek podążania firmy i w ostatnim czasie klienci instytucjonalni są ważniejsi od klientów indywidualnych.

Akcesoria GSM

Przyjmuję zamówienia na akcesoria GSM: pokrowce, futerały, wsówki, szkła hartowane, folie na ekrany i wiele innych. Sposób w jaki zamawiam oraz to że na takie zamówienie trzeba poczekać kilka dni powoduje spore obniżenie ceny do ok 30 - 40% ceny sklepowej na przykład w Piotrkowie Trybunalskim. Proszę o kontakt z konkretnym modelem urządzenia, wtedy określimy dostępność i cenę. Najbliższe zamówienie chciałbym złożyć w okolicach 9-10 listopada.

Przykłady:

szkło hartowane 0,3mm do  Sony Xperia L1 G3311 cena ok 12 zł

Drukarka termiczna Bixlolon SPP-R400

Nowość w ofercie Infam IT, która zasługuje na szczególną uwagę ze względu na szerokość wydruku. Drukarka SPP R400 drukuje na papierze termicznym o szerokości 105 do 112 mm. Na rynku mamy dość ograniczony wybór tak szerokich drukarek kożystających z technologii druku termicznego. 

Co powinniśmy jeszcze wiedzieć? ... Producentem drukarki SPP-R400 jest koreańska firma BIXOLON, ponadto drukarka występuje w węższych odmianach SPP-R300 - 3 cale oraz SPP-R200 2-calowa.

Praca na własny rachunek

Choć według wielu nie jest to trudne to i tak nie wielu się na to decyduje. Może nadal w naszym kraju panuje przekonanie że bycie przedsiębiorcą wiąże się np z godzinami "walki" z urzędnikami, wypełnianiem dokumentów, skrzętnym układaniem papierków no i przede wszystkim wielką odpowiedzialnością za każdy nawet najmniejszy błąd. Spotkałem się ze zdaniem na przykład że jeżeli popełnisz błąd w deklaracji VAT to już "umarł w butach" czy też "siekierka w plecy"  murowana kontrola skarbowa.